
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Contact Material(Contact Finish) | ABS, Silver |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 7.95 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 1069
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08362
Ext.Price$0.08362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08362 | $0.08362 |
| 10 | $0.07394 | $0.73940 |
| 50 | $0.06538 | $3.26900 |
| 100 | $0.05654 | $5.65400 |
| 500 | $0.04889 | $24.44500 |
| 1000 | $0.04609 | $46.09000 |
| 3000 | $0.04345 | $130.35000 |
| 5000 | $0.04096 | $204.80000 |
